SYSTEM WSPORNIKÓW DO PODŁÓG PODNIESIONYCH

Przydatne narzędzia.

 

   Kilka prostych narzędzi pozwala na bardzo duże przyśpieszenie prac oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa, co jest najważniejszym aspektem. Do podstawowych i w gruncie rzeczy całkowicie wystarczających narzędzi należą:

 

1. Poziomica elektroniczna

Poziomica elektroniczna sprawdzi się w pracy z systemem BUZON zdecydowanie lepiej niż poziomica standardowa, gdzie wskaźniekiem jest pęcherzyk powietrza. Dokładne określenie kąta nachylenia spadku pozwala na natychmiastowe dobranie odpowiedniego kąta nachylenia we wsporniku i prawidłowe jego ustawienie względem spadku. Zdecydowanie przyśpiesza to wszelkie prace. Osoby używające standardowej poziomicy również poradzą sobie z tym zadaniem, jednak potrwa to dłużej, a i efekt jest niepewny. Ceny poziomic elektronicznych zaczynają się już od 250 zł. Nie jest to więc droga inwestycja, a zwróci się w zaoszczędzonym czasie i nerwach.

 

 

 

2. Chwytak do płyt

Urządzenie banalnie proste zarówno w konstrukcji jak i użytkowaniu. Pozwala jednak na przyśpieszenie prac oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa. Przenoszenie ciężkich płyt staje się łatwizną, gdy można je przenieść trzymając za wygodny uchwyt. Uchwyt ten jest zdecydowanie pewniejszy i bardziej komfortowy od chwytu dłonią. Warto zastanowić się nad zakupem takiego urządzenia, tym bardziej, że cena oscyluje w okolicach 100 zł.

 

 

 

 

3. Hak do podważania

Hak to jak widać urządzenie składające się z uchwytu i zagiętej końcówki, która pozwala na podważanie płyt. Oczywiście w zupełności wystarczy odpowiednio zagięty kawałek drutu lub blaszki o grubości nie większej niż dystans między płytami, aby móc podważać płyty.

 

 

 

4. Podnośniki do płyt

Istnieje wiele specjalistycznych urządzeń, które służa do przenoszenia ciężkich płyt. Inwestycja w takie urządzenie warta jest zachowu w momencie gdy mamy do przniesienia bardzo wiele płyt (np. w firmach zajmujących się układaniem tarasów i placów). Tam podnośniki do płyt sprawdzą się wyśmienicie. Przy mniejszych inwestycjach ich koszt może okazać się zbyt duży.

 

 

 

 

 

Przedstawiciel w Polsce:

  NOTUS BIS Spółka z o.o.

  Podlas 50

  96-200 Rawa Mazowiecka

 

  Tel.:  046-8143000

  Fax:   046-8143008

 

  www.notus.com.pl

  notusbis@notus.com.pl

 

Producent:

BUZON Pedestal International s.a.

www.buzon-world.com