SYSTEM WSPORNIKÓW DO PODŁÓG PODNIESIONYCH

Technika układania wsporników w trudnych miejscach.

 

    Układanie płyt na wspornikach BUZON jest w zasadzie bardzo prostą czynnością, którą może wykonywać nawet mało doświadczona osoba. Sprawa komplikuje się w momencie wypełniania pustych przestrzeni w narożach i załamaniach. Ddzięki poniższym instrukcjom i ta część prac stanie się bardzo łatwą. Zapraszamy do zapoznania sie z poradami.

 

1. Warto przed pracą rozrysować sobie dokładnie planowane ułożenie płyt, aby nie popełnic poważnego błędu przy ich cięciu i układaniu.

 

 

2. Rozmiary płyt do ułożenia podane są na poniższej fotografii.

 

 

3. Okolice rogów i załamań zostały zaznaczone na czerwono. Wsporniki stojące w tych miejscach będą musiały zostać przycięte, aby idealnie pasowały.

 

 

4. Należy wstępnie ułożyć wsporniki i odpowiednie z nich przeznaczyć do pocięcia.

 

 

5. Dla ułatwienia każdy rodzaj cięcia wspornika został oznaczony literą alfabetu A, B, C, i D celem dokładnego zobrazowania sposobu przycinania wsporników. Na dodatkowej stronie ( TUTAJ ) znajdą Państwo dokładny opis przycinania wsporników.

 

 

6. Po odpowiednim przycięciu wsporników układamy najmniejszą płytę i dopasowujemy jej położenie względem krawędzi oraz oczywiście ustalamy jej poziom.

 

 

7. Wystające dystanse nakładki dystanoswej należy dopasować do położenia płyty (ponieważ jej standardowe ustawienie jest dla tego przykładu nieodpowiednie- za daleko od brzegu płyty). W tym celu należy wyłamać wszystkie jej zęby i dwa z nich przykleić w nowym miejscu- tak, aby przywierały do płyty. Dzięki temu sąsiednie płyty nie będą się dotykać.

 

 

8. Dokładnie tak samo należy postąpić z dystansami pozostałych wsporników. Tylko wtedy będzie możliwe prawidłowe ułożenie płyt.

 

 

9. Następnie należy położyć kolejna płytę "brzegową" dbając o jej prawidłowe ułożenie zarówno względem pozostałych płyt jak i względem pionu.

 

 

10. Ułożenie kolejnej płyty.

 

 

11. Jeżeli zajdzie taka konieczność warto wzmocnić połączenie odrobiną kleju lub innej zastygającej masy.

 

 

12. Po wypoziomowaniu wsporników kładziemy następną płytę.

 

 

13. Poniżej widać dokładnie jaki rodzaj przycinania wsporników został zastosowany w danych miejscach. Sposób ich obcinania dostępny jest TUTAJ.

 

 

14. Po odpowiednim ułożeniu kolejnych wsporników i dokładnym ich wypoziomowaniu możemy położyć kolejną płytę.

 

 

15. Kolejna płyta.

 

 

16. Ponownie w miejscach, gdzie wkładki dystansowe o standardowym rozstawie ząbków się nie sprawdzają należy je wyłamać i przykleić w odpowiednich miejscach.

 

 

17. Brawo! Prace zostały zakończone. Jak widać układanie płyt w narożach i załamaniach nie jest trudną czynnością.

 

 

Przedstawiciel w Polsce:

  NOTUS BIS Spółka z o.o.

  Podlas 50

  96-200 Rawa Mazowiecka

 

  Tel.:  046-8143000

  Fax:   046-8143008

 

  www.notus.com.pl

  notusbis@notus.com.pl

 

Producent:

BUZON Pedestal International s.a.

www.buzon-world.com