Polityka prywatności

Bezpieczeństwo danych jest dla nas najważniejsze. Poniżej przedstawimy szereg informacji i zasad, którymi się kierujemy. Chcemy by korzystanie z naszej usługi było nie tylko przyjemne ale także bezpieczne. Dlatego stawiamy sobie wysokie wymagania.

DANE PODSTAWOWE

NOTUS Leokadia Bęben z siedzibą 96-200 Rawa Mazowiecka, Podlas 50,

NIP: 947-120-10-79, REGON: 100410048.

Względem Państwa danych osobowych będziemy administratorem.

Proszę pamiętać, że względem danych osobowych Państwa Klientów to Państwo decydujecie o celach i sposobach ich przetwarzania. Zatem względem danych Państwa Klientów będziemy podmiotem przetwarzającym(operatorem).

Bez względu na to czy przetwarzamy Państwa dane czy dane Klientów. Dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa.

JAKIE DANE OSOBOWE PRZETWARZAMY?

Rejestrując konto podają nam Państwo imię, nazwisko i adres mailowy. Są to dane niezbędne abyśmy mogli świadczyć usługę. Celem wiedzy na czyją rzecz ją świadczymy i mieć możliwość kontaktu. Przetwarzamy także dane dotyczące płatności oraz numer IP.

Korzystając z naszej usługi proszę pamiętać, że działamy na danych osobowych Klientów. Jest dla nas niezbędnym aby Państwo o tym wiedzieli. Śledzimy Państwa aktywność na stronie www, przetwarzamy dane kontaktowe. Jednak nadal to Państwo pozostajecie administratorem danych osobowych i do Państwa należą decyzję o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych.
My dajemy Państwu narzędzie.

PODSTAWY PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Główną podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest umowa, którą z nami Państwo zawieracie rejestrując konto w naszym serwisie. Jak pisaliśmy wyżej, jeśli nie otrzymamy Państwa danych, nie dojdzie do rejestracji i w efekcie o umowie nie może być mowy, jak możliwości rejestracji czy zapisania Newsletter’a.

Jeżeli wyrażacie Państwo na to zgodę, to będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe także w celu przesyłania informacji o naszej działalności. Stale zmieniamy się na lepsze i organizujemy wydarzenia, które mogą Państwu pomóc. Chcemy Państwa o tym powiadomić. Zgoda na wiadomości tego rodzaju jest dobrowolna i jeśli jej nie wyrażacie Państwo to nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Nadal będziemy świadczyć dla Ciebie usługi najlepiej jak potrafimy.

Państwa dane są także przetwarzane przez nas w celu ułatwienia nawiązania kontaktu z nami oraz w celu testowania funkcjonalności konta. W tym zakresie, podstawą przetwarzania jest nasz uzasadniony interes - musimy mieć możliwość kontaktu z naszymi Klientami i wykonywania prac, które sprawią, że nasza usługa będzie jeszcze lepsza.

Administratorem danych osobowych jesteś wyłącznie Klient.

JAK WYKORZYSTUJEMY TWOJE DANE?

Państwa dane są nam niezbędne abyśmy mogli świadczyć naszą usługę. Przetwarzamy zatem dane umożliwiające kontakt z Klientem oraz te dotyczące płatności i wykorzystujemy je w stworzonym przez nas systemie. Oczywiście, nie jesteśmy samowystarczalni i przekazujemy Państwa dane także do naszych partnerów, bez których nie bylibyśmy w stanie świadczyć usługi.

Rejestrując się w naszym serwisie mogą Państwo także udzielić zgody na przetwarzanie danych osobowych w innym celu niż wykonanie umowy.

Jeśli skorzystasz z naszej usługi lub będziesz na naszej stronie, Państwa aktywność będzie przez nas monitorowana i analizowana. Chcemy poznać jak najlepiej naszych Klientów i dostosować usługę. Dlatego nasz system będzie badał, z których funkcjonalności strony najczęściej korzystają Klienci i w jaki sposób. Pozwoli nam to opracować nowe funkcjonalności i poprawić działanie już istniejących. Takie automatyczne przetwarzanie danych osobowych to profilowanie, jednak na jego podstawie nie podejmujemy żadnych wiążących decyzji, które mogłyby mieć wpływ na Państwa prawa.

KOMU PRZEKAZUJEMY DANE?

Póki co nie jesteśmy w stanie świadczyć wszystkich potrzebnych nam usług. Dlatego korzystamy z usług zewnętrznych dostawców. Twoje dane przekazujemy następującym kategoriom podmiotów:

  • biura rachunkowe, które pomagają nam w obsłudze księgowej;

  • systemy płatności, które obsługują płatności;

  • systemy do komunikacji, które pozwalają nam na kontakt z Klientem;

  • firmy hostingowe.

Proszę pamiętać, że jesteśmy zobligowani do współpracy z organami ścigania i sądami. Jeżeli nakażą nam przekazanie Państwa danych to będziemy musieli to zrobić.

PAŃSTWA PRAWA

  • mają Państwo prawo w każdym czasie cofnąć udzieloną zgodę. Nie będzie to miało negatywnych konsekwencji dla samej usługi, Po prostu przestaniemy przesyłać do Państwa nasze wiadomości marketingowe. Cofnięcie zgody pozostaje oczywiście bez wpływu na dotychczasowe przetwarzanie, jeszcze na podstawie zgody. Jeżeli chcą Państwo cofnąć zgodę, proszę edytować dane w profilu lub napisać do nas.

  • mają Państwo prawo żądać dostępu do swoich danych osobowych;

  • mają Państwo prawo sprostować swoje dane osobowe a nawet je usunąć. Usunięcie danych, które są niezbędne do świadczenia usługi jest równoznaczne z usunięciem konta z serwisu.

  • mają Państwo prawo wnieść sprzeciw wobec przetwarzania danych oraz żądać ograniczenia tego przetwarzania;

  • względem danych, których podstawą przetwarzania jest zgoda, mają Państwo prawo żądać ich przeniesienia;

  • mają Państwo prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;

JAK DŁUGO PRZECHOWUJEMY TWOJE DANE?

Dopóki korzystają Państwo z naszych usług, Państwa dane są przez nas przechowywane i przetwarzane. Po usunięciu konta z serwisu, przetwarzanie przez nas Państwa danych polega na ich przechowywaniu przez okres odpowiadający okresowi przedawnienia roszczeń. Chcemy w ten sposób zabezpieczyć Państwa prawa.

ZMIANY POLITYKI PRYWATNOŚCI

Zmieniamy się na lepsze dla Państwa, dlatego w przyszłości może się zdarzyć, że znajdziemy jeszcze lepsze sposoby by chronić Państwa dane. Wtedy będziemy zmuszeni do aktualizacji naszej polityki prywatności. Poinformujemy Państwa odpowiednio wcześnie.

KONTAKT

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania to z chęcią na nie odpowiemy. Napisz do nas notus@notus.com.pl

NOTUS Leokadia Bęben
Podlas 50,
96-200 Rawa Mazowiecka